Get Adobe Flash player

Atermit Oluklu Levha ve Aksesuarları

Atermit, 1956’da başlayan üretimi ile Türkiye’nin ilk lifli çimento imalatçısıdır. Asbest liflerinin kullanımının sınırlanmasının ve yasaklanmasının ardından Türkiye’deki diğer üreticiler üretimlerini sonlandırmışlardır. Yeni teknolojiye yatırım yapmayı tercih eden Atermit şu anda Türkiye pazarının %100’üne hâkim tek üreticidir.

Lifli çimento levhalar 100 yılı aşkın bir süredir endüstriyel, zirai ve konut yapılarında kullanılmaktadırÖzellikle asidik ve bazik ortamlarda, nemli iklimlerde metal çatı malzemelerin ömürlerinin kısa olduğu durumlarda lifli çimento levhalar tercih edilmelidirAtermit levhalar üretim safhasında hamur halinde oldukları ve sonradan kalıp üzerinde sertleştikler için her türlü forma girebilmektedirler.  Çatıya özel olarak üretilebilen sonsuz aksesuar seçenekleri ile her türlü detayın uygulanmasına olanak tanıyan Atermit, çok yönlü ve ekonomik bir çatı kaplama malzemesidir.

Yeni Teknoloji Atermit levhalara koyulan güvenlik şeritleri levhaların olası kırılması anında çatıdaki güvenliği arttırmaktadır.  Her levhanın en ince olduğu kısmına konulan 4 adet polipropilen şerit sayesinde levhaların dayanımı arttırılmıştırYine de montaj veya bakım zamanlarında çatılarda muhakkak güvenlik önlemleri alınarak yürünmelidir.

Renkli Atermit

AR-GE çalışmalarımız sonucunda, çatılarda renkli çözümler sağlamak amacıyla, Yeni Nesil Renkli Atermit Oluklu Levhalar da kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Renklendirme işlemi levhalar hamur halindeyken yapıldığı için olası çizilme durumlarında alttan orijinal gri rengin çıkmaması sağlanmıştır. Standart olarak kiremit kırmızısı rengi üretilmektedir.

Keklik İnşaat olarak 2001 yılından buyana Atermit Marmara Bölgesi (Tuzla/İstanbulbayisi olarak yapı sektörüne hizmet vermekteyiz. Firmamız Atermit'in en çok satışını yapan bayileri arasında yer almaktadır